Augusts 2007 № 8 (23)
Saturs
                   
Dzimtā sēta – tavas īstās mājas
Tuvplāns 18 lapa
Top.LV
on-line.lv Nekustamais оpaрums Real_estate
Dzimtā sēta – tavas īstās mājas

Mūsdienās ir krietni daudz kompāniju, kuras nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu. Taču to vidū, bez šaubām, redzami vairāki līderi, kas nosaka attīstīšanas pamatvirzienus. Tomēr arī līderu vidū ir viena kompānija, ko var dēvēt par pirmo no pirmajām – tā ir kompānija Dzimtā Sēta. Savā pastāvēšanas laikā tā uzbūvējusi un realizējusi vairāk nekā 700 dzīvokļu. Pēdējo reizi šāds notikums konstatēts tikai PSRS laikos. Turklāt jāteic, ka kompānija būvē arī tādas mājas, kurās savu jauno dzīvesvietu atradīs cilvēki ar jebkādu pārticības līmeni.


Jaunais līderis
Kādēļ jaunais? – Tādēļ, ka savu pirmo dzīvojamo māju kompānija uzbūvēja tikai 2004. gadā. Raugoties vēsturiski, tikpat kā šodien. Taču pa šo neilgo laiku kompānija ir aktīvi pievērsusies būvniecībai, un drīzumā tās paspārnē taps deviņi daudzfunkcionālie kompleksi un viena biroju ēka. Jāpiebilst, ka Dzimtā Sēta, jau sākot darbību, pasludināja: mūsu celtās mājas būs tikai visaugstākās kvalitātes, turklāt mūsdienu prasībām pilnībā atbildīs gan projektēšanas, gan celtniecības process. Uzņēmums jau tad bija apņēmies pircējiem piedāvāt visaugstākā līmeņa servisu. Un, kas nav mazsvarīgi, – par pieejamām cenām un ar izdevīgiem nosacījumiem. Tieši tobrīd radās zīmols Dzimtā Sēta, ar kura vārdu tiek realizēti visi uzņēmuma projekti. Šajā nosaukumā sajūtams gan dzimto māju siltums, gan ģimenes pavarda mājīgums, gan savas sētas drošums. Tieši tā tas bija iecerēts un šodien pārliecinoši pierādījies dzīvē. Dzimtā Sēta būs piemērota izvēle visiem, kas novērtē komfortu, drošību un dod priekšroku individualitātei itin visā.

Individualitāte
Tieši šis vārds raksturo visus kompānijas projektus. Atpazīt ēkas, kas celtas kompānijas Dzimtā Sēta projektos, nav nemaz tik sarežģīti. Tās izceļ stilīga vienkāršība un tajā pašā laikā rūpīga un pārdomāta saskaņa ar apkārtējo vidi. Acīmredzot tieši tādēļ tik mājīgi te jūtas tie, kas šādās mājās iegādājušies dzīvokļus. Acīmredzami šī iemesla dēļ Dzimtās Sētas dzīvokļi ir īpaši pieprasīti, bet pati kompānija kļuvusi par nešaubīgu tirgus līderi. Vēl viena kompānijas iezīme, kas to padara populāru nekustamā īpašuma pircēju vidū, – šeit ikviens klients ir pats galvenais un visīpašākais. Ar katru, kurš vēlas iegādāties dzīvokli, uzņēmumā strādā individuāli. Un tieši tādēļ nebūt nav neparasti, ka pēc klienta vēlēšanās lielākoties ir iespējams radīt dzīvokli, kas atbilst jebkādām viņa vēlmēm un iecerēm. Individualizējami ir visi mājokļi: no ekonomiskajiem – vien 40 kvadrātmetru plašajiem – līdz pat vairāklīmeņu un penthouse apartamentiem vai dzīvokļiem ar lielām terasēm un ziemas dārzu. Šo mazliet vairāk nekā trīs gadu laikā, kopš kompānija darbojas tirgū, ir izdevies īstenot tādus pilsētai un tās iedzīvotājiem svarīgus projektus kā deviņstāvu dzīvojamā māja Saharova ielā, sešstāvu dzīvojamā māja Dzelzavas ielā, daudzfunkcionāla piecstāvu dzīvojamā māja Burtnieku ielā, četrstāvu – Madonas ielā, piecstāvu – Purvciemā, Braslas un Vējavas ielu krustojuma rajonā, un četrstāvu dzīvojamā māja Čiekurkalnā. Pilnā sparā notiek dzīvojamā kompleksa būvniecība Mežciemā. Lielākajā daļā šo māju dzīvokļi jau ir pārdoti. Un tie, kas tajos mitinās, ir sapratuši, ka tieši šādus mājokļus viņi vēlējušies vienmēr.

2006. gadā projekts Dzimtā sēta 3 Dzelzavas ielā ir godalgots konkursā "Labākais jaunais projekts"

Turklāt gribas atgādināt, ka dzīvojamās mājas projekts Dzimtā Sēta 3, kas uzbūvēts Dzelzavas ielā, ir pirmā biznesa informācijas centra Jaunie Projekti rīkotā konkursa «Labākais jaunais projekts» godalgotās vietas ieguvējs 2006. gadā.

Tepat netālu - A. Deglava ielā
Deglava ielas galā drīzumā sliesies trīs sekciju deviņstāvu dzīvojamā māja, kuras projektu attīsta kompānija Dzimtā Sēta. Līdz ar to 520 jauni dzīvokļi kļūs par sapņu piepildījumu daudziem, kas vēlas iegūt salīdzinoši lētu, taču ērtu mājokli. Šeit var iegādāties vienas, divu un trīs istabu dzīvokļus. To platība ir no 32 līdz 70 kvadrātmetriem. Kā mēdz teikt: katrai gaumei un, protams, pirktspējai. Kādēļ tika nolemts realizēt tieši šādu projektu? Tas saistīts ar īpatnējo vēsturisko apbūvi Pļavniekos, t.i., padomju gados šajā mikrorajonā ticis uzbūvēts daudz mazģimeņu dzīvokļu. Tagad tie aizvien vairāk zaudē savu kādreizējo pievilcību, un daudzu iedzīvotāju ģimenes jau vairs nebūt nav mazas. Ko šādā situācijā iesākt? Talkā nāks kompānija Dzimtā Sēta. Dzīvokļi jaunajās mājās paredzēti iedzīvotājiem ar dažādām vēlmēm un maksātspēju. Jāpiebilst, ka mazģimeņu dzīvokļi otrreizējā dzīvokļu tirgū pastāvīgi ir ļoti pieprasīti. No tā izriet, ka tos var veiksmīgi pārdot, iegūto naudu ieguldot daudz ērtāka dzīvokļa pirkšanā jaunā kompānijas projektā. Piemaksāt vajadzēs nebūt ne tik lielu summu. Tādējādi pilnīgi jaunu dzīvokli labā mājā, gandrīz nemainot rajonu, var iegūt ikviens, kurš to vēlas. Dzīvokļi pasūtītājiem tiek nodoti ar balto apdari, visām komunikācijām un interneta pieslēgumu. Mājas pamati – monolītās kolonnas un monolītie dzelzsbetona pārsegumi. Šādu māju celtniecībā tiek izmantoti jauni materiāli un tehnoloģijas, kas ļaus ietaupīt siltumenerģiju mājas ekspluatācijas procesā. Tieši tādēļ par apkuri iedzīvotājiem šeit būs jāmaksā daudz mazāk nekā vecajos dzīvokļos. Māja ir aprīkota ar liftiem, kas ļauj nokļūt līdz dzīvokļa durvīm arī no garāžas, kura izvietota zem ēkas. Pie mājas ir autostāvvietas un divi rotaļu laukumi. Ko te vēl piebilst? Jaunā projekta apkaimē ir attīstīta gan transporta, gan sociālā infrastruktūra: tuvumā ir daudz tirdzniecības uzņēmumu, kafejnīca un arī tirgus. Visbeidzot, jūs noteikti iepriecinās mājokļu cenas jaunajā Dzimtās Sētas projektā: viena kvadrātmetra cena ir vien 1600 eiro.

Kur līdzas jūra...
Vēl viens projekts, kuru sāk īstenot kompānija Dzimtā Sēta, ir daudzfunkcionāla dzīvojamā ēka Vecāķu prospektā Vecmīlgrāvī. Šeit projektētājiem, nenodarot pāri dabas ainavai – smilšu kāpai un priežu mežam –, ir izdevies panākt divu mūsdienīgu piecstāvu dzīvojamo ēku organisku iekļaušanos vidē. Līdz ar to jebkurā gadalaikā ir iespējams atvērt logu un izbaudīt dzīvinošo priežu aromātu. Tie, kuriem ar to ir par maz, var doties uz Rīgas līci vai arī uz mierīgo Vecdaugavu. Savukārt ar velosipēdu līdz Vecāķu stacijai ir tikai desmit minūšu brauciens. Vienas, pusotras, divu un trīs istabu dzīvokļi šī projekta mājās ir ar platību 40 - 80 kvadrātmetri. Taču ikviens, kurš to vēlas, var apvienot blakus dzīvokļus vienā jebkurā būvēšanas stadijā. Tādējādi iespējams radīt dzīvokli ar lielu platību kā horizontālā veidā, tā arī divos līmeņos. Simt trīsdesmit dzīvokļi šajās mājās ir radīti atbilstoši kompānijas filozofijai: šeit būvē tikai to, ko cilvēki vēlas pirkt. Jāpiebilst, ka tas ir pirmais šāda veida projekts Vecmīlgrāvī. Šeit jaunas mājas vēl nav celtas. Vēl jo vērtīgāk tas ir tiem iedzīvotājiem, kuri jau pieraduši pie sava mikrorajona un nevēlas radikāli mainīt dzīvesvietu. Vai maz jāatgādina, ka arī satiksme ar pilsētu šeit ir labi organizēta, netālu atrodas pat dzelzceļa stacija. Arī personīgo autotransportu šeit lietot ir ērti, jo zem mājām ir ierīkotas garāžas, kā arī stāvvietas viesiem. Visi tie, kuri mīl dabu un komfortu, atradīs šajā projektā to, ko vēlējušies.

Kas gaidāms turpmāk

Pats vērienīgākais no jaunajiem projektiem Mežciemā – Dzimtā Sēta 7 – jau 2008. gada beigās kļūs par mājvietu 630 laimīgām ģimenēm.

Pašlaik Dzimtā Sēta gatavojas pabeigt lielu dzīvojamo māju projektu Mežciemā. Šeit 2006. gada vasarā Dzimtā Sēta Kaives ielā sāka būvēt dzīvojamo kompleksu. Noslēdzot šo projektu, Mežciemā būs piecas jaunas daudzstāvu mājas ar 630 dzīvokļiem. Celtniecība notiek divos etapos, un pirmās divas ēkas būs pabeigtas līdz šī rudens beigām. Vienā no tām būs 143 dzīvokļi, otrā – 95. Abu jauno ēku iemītnieki varēs novietot savas automašīnas pazemes autostāvvietā. Piegulošajā teritorijā paredzētas arī autostāvvietas viesiem un rotaļu laukums. Visu kompleksu plānots nodot līdz 2008. gada beigām. Ēkas, kā uzskata arhitekti, organiski iekļaujas pilsētas ainavā. Bez tam šis projekts veidots tā, lai ēku grupa atstātu kompozicionāli vienotu iespaidu. Kompānija Dzimtā Sēta jau uzsāka vēl vienu jaunu projektu. G.Astras ielā norisināsies septiņstāvu biroju ēkas celtniecība, kurā būs iespējams izvietot 600 darba vietas. Šī ēka ir viena no nedaudzajām, par kurām ar pārliecību var sacīt: mūsdienīga, vienreizēja, apjomīga un funkcionāla. Pēc celtniecības pabeigšanas šeit tiks veikta pilna apdare, ievilktas komunikācijas, bet telpas – iznomātas birojiem. Kompānijai Dzimtā Sēta darba pietiek, un tas viss tādēļ, lai daudziem Rīgas iedzīvotājiem būtu mājīgi un ērti dzīvot un strādāt.


 

Print this page Send Previous 18 Next Komentāri šim rakstam (1)
Novērtēt rakstu  
Balsojums: 5   1 balsotāji